Քննարկվել է Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային ճանապարհով նոր տեսակի բեռների ներգրավման հարցը
Ստամբուլում ընթացող տրանսպորտի և լոգիստիկայի «Logitrans-2022» 17-րդ միջազգային ցուցահանդեսում քննարկվել է՝ Բաքու-Թբիլիսի-Կարս երկաթուղային ճանապարհով նոր տեսակի բեռների ներգրավումը։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտնում է՝ «Ադրբեջանական երկաթուղիներ» ՓԲԸ դուստր ձեռնարկությունը՝ «ADY Container» ԲԲԸ-ն։
«ADY Container»-ը ներկայացվել է նաև «Logitrans»-2022 միջազգային տրանսպորտի և լոգիստիկայի ցուցահանդեսում: Թուրքիա գործուղված ընկերության աշխատակիցները ցուցահանդեսի մասնակիցներին տեղեկացրել են՝ Ադրբեջանի տարածքով անցնող տրանսպորտային միջանցքների և նոր նախագծերի մասին: Հանդիպումների ժամանակ բեռների սեփականատերերի ներկայացուցիչների և լոգիստիկ ընկերություններին հետ դրվել են նոր համագործակցության հիմքերը: Գործընկերների հետ քննարկումների ընթացքում մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել համագործակցության ընդլայնման շուրջ»,- հայտնել են «ADY Container»-ում։