Ղարաբաղում շարունակվում է Գուբադլը-Էյվազլը ճանապարհի շինարարությունը
Շարունակվում է Գուբադլը-Էյվազլը ավտոմոբիլային ճանապարհի շինարարությունը, որը Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ իրականացվող ճանապարհային ենթակառուցվածքային նախագծերից մեկն է և կարևոր դեր է խաղում ազատագրված գյուղերի և շրջանների սոցիալ-տնտեսական զարգացման գործում։
Ադրբեջանի ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալության մամուլի ծառայության ղեկավար Անար Նաջաֆլին Caliber.Az-ին հայտնել է, որ սա 28,5 կմ երկարությամբ երկկողմանի ճանապարհ է, որը համապատասխանում է IV տեխնիկական կատեգորիային։
Բարդ ռելիեֆ ունեցող տարածքներով անցնող Ճանապարհի ողջ երկայնքով շարունակվում են լայնածավալ շինարարական աշխատանքները։

В Карабахе продолжается строительство дороги Губадлы-Эйвазлы
Продолжается строительство автомобильной дороги Губадлы-Эйвазлы - одного из проектов дорожной инфраструктуры, реализуемого в Карабахской и Восточно-Зангезурской экономических районах по поручению президента Ильхама Алиева и играющего важную роль в социально-экономической развитии освобожденных сел и районов.
Как сообщил Caliber.Az руководитель пресс-службы Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана Анар Наджафли, это двухполосная дорога протяженностью 28,5 км и IV технической категории.
На всей протяженности дороги, проходящей через территорию со сложным рельефом в Губадлинском районе, вплоть до села Эйвазлы продолжаются широкомасштабные строительные работы.
Напомним, что новая дорога проходит через села Махмудлу, Хыдырлы, Мюшканлы, Меликахмедли, Гуданлы, Давудлу и Эйвазлы Губадлинского района Азербайджана.