Ադրբեջանի ՌԾՈՒ-ն ավարտել է մարտական կրակով զորավարժությունները
Պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովի կողմից հաստատված մարտական պատրաստության պլանի համաձայն՝ Ռազմածովային ուժերում (ՌԾՈՒ) ավարտվել են հրամանատարաշտաբային վարժանքները։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով պաշտպանության նախարարությանը։
Զորավարժությունների պլանի համաձայն՝ տագնապի ազդանշանով նավահանգիստը լքած նավերը խարսխվել են Կասպից ծովի ադրբեջանական հատվածում և կազմակերպել էներգետիկ ենթակառուցվածքների պաշտպանությունը։
Մարտական կրակով զորավարժությունների ընթացքում ռազմական նավաստիները բարձր պրոֆեսիոնալիզմով կատարել են վերգետնյա հարձակման միջոցների, լողացող ականների և օդային թիրախների, ինչպես նաև պայմանական հակառակորդի դիվերսիոն և ահաբեկչական խմբերի ոչնչացման առաջադրանքները:

ВМС Азербайджана завершили учения с боевыми стрельбами
В соответствии с планом боевой подготовки, утвержденным министром обороны генерал-полковником Закиром Гасановым, в Военно-морских силах (ВМС) завершились командно-штабные учения.
Согласно плану учений, корабли, покинувшие порт по тревоге, встали на якорь в азербайджанском секторе Каспийского моря и организовали охрану энергетической инфраструктуры.
На учениях с боевыми стрельбами наши военные моряки высокопрофессионально выполнили задачи по уничтожению надводных средств нападения, плавучих мин и воздушных целей, а также диверсионно-террористических групп условного противника.
На учениях, проведенных в целях совершенствования навыков командиров и штабных офицеров по организации боевых действий, в том числе управления силами в бою, были успешно выполнены все поставленные задачи.