Ֆիզուլիում ականի պայթյունի հետևանքով երկու մարդ է մահացել
Սեպտեմբերի 30-ին շրջանի դատախազություն տեղեկություն է ստացվել, որ Ամիդ Ասադովը (ծնված 1986թ.) և Չերքեզ Գուլուզադեն (ծնված 2007թ.) պայթել են ականի վրա Ֆիզուլիի շրջանի ազատագրված տարածքներում։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունում, պարզվել է, որ Ա. Ասադովը և Չ. Գուլուզադեն մահացել են Ֆիզուլիի շրջանի Յուխարը Դիլագարդա գյուղում ականի պայթյունի հետևանքով։
Դատախազության աշխատակիցները զննել են դեպքի վայրն ու դիերը, նշանակել դատաբժշկական փորձաքննություն և կատարել դատավարական այլ գործողություններ։
Ներկայումս Ֆիզուլիի շրջանային դատախազությունում քրեական գործ է հարուցվել քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածներով։

В Физули два человека погибли в результате подрыва на мине
30 сентября в районную прокуратуру поступила информация о том, что Амид Асадов (1986 г.р.), и Черкез Гулузаде (2007 г.р.), подорвались на мине на освобожденной территории Физулинского района.
Как сообщили Caliber.Az в Генеральной прокуратуре Азербайджанской Республики, установлено, что А.Асадов и Ч.Гулузаде погибли в результате подрыва на мине, находясь в селе Юхары Дилагарда Физулинского района.
Сотрудники прокуратуры осмотрели место происшествия и тела, была назначена судебно-медицинская экспертиза и произведены другие процессуальные действия.
В настоящее время в Физулинской районной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующим статьям Уголовного кодекса.