Ադրբեջանի ՆԳՆ-ն տեղեկություն է տարածել Ֆիզուլիում ականի պայթյունից զոհվածների վերաբերյալ
Ներքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Ֆիզուլիի շրջանի ազատագրված տարածքներում ականի պայթյունից զոհվածների առնչությամբ։
Ի պատասխան Caliber.Az-ի հարցման՝ ՆԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար, ոստիկանության գնդապետ Էհսան Զահիդովը հայտարարել է, որ չնայած բազմիցս արված զգուշացումներին ազատագրված տարածքներում ականների և այլ պայթուցիկ նյութերի առկայության մասին, դեռևս լինում են դեպքեր, երբ որոշ անձիք ապօրինի կերպով ներթափանցում են այդ տարածքներ՝ շրջանցելով հսկիչ անցակետերը:
«Ցավոք, այսօր մոտավորապես ժամը 21:00-ի սահմաններում Մասալլիի շրջանի Հաջիթափա գյուղի բնակիչ Ամիդ Ասադովը և Ֆիզուլիի շրջանի Աղախանլը գյուղի բնակիչ Չերքեզ Գուլուզադեն ապօրինի ներթափանցել են Ֆիզուլիի Վերին Դիլագարդա գյուղի տարածք: Նրանք մահացել են դեպքի վայրում ականի պայթյունի հետևանքով, որը ժամանակին տեղադրվել է հայկական զինված ուժերի կողմից»։

МВД Азербайджана распространило информацию о погибших при взрыве мины в Физули
Министерство Внутренних Дел опубликовало заявление в связи с погибшими сегодня при взрыве мины на освобожденных территориях Физулинского района.
В ответ на запрос АПА, начальник пресс-службы МВД, полковник полиции Эхсан Захидов заявил, что, несмотря на неоднократные предупреждения граждан о наличии мин и других взрывчатых веществ на освобожденных территориях, все еще встречаются факты проникновения некоторых лиц на эти территории вне контрольно-пропускных пунктов.
«К сожалению, сегодня около 21: 00 уроженец села Гаджитапа Масаллинского района Амид Асадов и уроженец села Агаханлы Физулинского района Черказ Гулузаде незаконно пересекли территорию освобожденного от оккупации села Верхняя Дилагарда Физулинского района. Они погибли на месте происшествия в результате подрыва на мине, ранее закопанной армянскими вооруженными силами.
На место происшествия незамедлительно прибыли сотрудники отдела полиции Физулинского района. Тела были изъяты сотрудниками полиции и переданы на судебно-медицинскую экспертизу для исследования. В настоящее время по данному факту проводится расследование», - говорится в сообщении МВД Азербайджана.