Էդիլլիում աճյունները պատկանում են ադրբեջանցի զինծառայողներին
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, այս մասին ասել է՝ Առողջապահության նախարարության դատաբժշկական փորձաքննության և ախտաբանական անատոմիայի միավորման դատաբժշկական փորձաքննության բաժնի ղեկավար Նուրանա Հուսեյնովան։
Նա նշել է, որ աճյունները պատկանում են ադրբեջանցի զինծառայողներին. «Հուղարկավորության վայրում հայտնաբերվել են հագուստ և կաշվե սև կոշիկներ։ Բացի այդ, հայտնաբերվել են անձը հաստատող փաստաթղթեր, երկու դանակ, ծխախոտի մնացորդներ, փամփուշտներ և պարկուճներ։ Հայտնաբերվել են նաև գոտիներ, որոնց վահանակի վրա փորագրված է աստղ, մուրճ և մանգաղ։
Բաժնի ղեկավարը նշել է, որ աճյունները, զինվորական դատախազության որոշումների հետ մեկտեղ, կուղարկվեն դատաբժշկական փորձաքննության բաժին. «Այնտեղ կշարունակվեն առավել ճշգրիտ փորձաքննությունները»։

Останки в Эдилли принадлежат азербайджанским военнослужащим
Как сообщает АПА, об этом сказала заведующая отделом медицинской криминалистики Объединения судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии Минздрава Нурана Гусейнова.
Она отметила, что останки принадлежат азербайджанским военнослужащим: «В захоронении найдена одежда, черная кожаная обувь. Кроме того, найдены документы, подтверждающие личность, два ножа, окурки, пули, патроны и гильзы. Также найдены ремни, на бляхе которых выбиты звезда, серп и молот».
Завотделом отметила, что останки вместе с решениями Военной прокуратуры будут отправлены в отдел судебно-медицинской криминалистики: «Более точные обследования будут продолжены там».