Լեյլա Աբդուլաևան կիսկել է Էդիլլիում զանգվածային գերեզմանի մասին գրառմամբ
«Ադրբեջանի Խոջավենդի շրջանի Էդիլլի գյուղում հայտնաբերվել է ևս մեկ զանգվածային թաղման վայր՝ 12 մարդու աճյուններ, որոնք նույնականացվել են որպես զինվորական»։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին իր թվիթերյան էջում գրել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության (ԱԳՆ) մամուլի ծառայության ղեկավար Լեյլա Աբդուլլաևան։
«Ի գիտություն նրանց, ովքեր խոսում են ռազմական հանցագործությունների մասին. Ղարաբաղյան առաջին պատերազմի ժամանակ 4000 ադրբեջանցի անհետ կորել է, նրանցից շատերը խոշտանգումների են ենթարկվել, սպանվել և զանգվածաբար թաղվել»,- գրել է Լեյլա Աբդուլաևան։

Лейла Абдуллаева поделилась публикацией о массовом захоронении в Эдилли
«Еще одно массовое захоронение - останки 12 человек, идентифицированных как военнослужащие, обнаружено в селе Эдилли Ходжавендского района Азербайджана».
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в публикации начальника Управления пресс-службы Министерства иностранных дел (МИД) Азербайджана Лейлы Абдуллаевой в Twitter.
«К сведению тех, кто говорит о военных преступлениях: 4 тысячи азербайджанцев пропали без вести во время Первой Карабахской войны, многие из них были подвергнуты пыткам, убиты и массово захоронены», - написала Лейла Абдуллаева.