Ադրբեջանի ՊՆ-ն մերկացրել է Երևանի սուտը
Հոկտեմբերի 5-ին տարածված տեղեկությունն այն մասին, թե իբր ադրբեջանական բանակը ականանետներից և խոշոր տրամաչափի զինատեսակներից գնդակոծել է Հայաստանի զինված ուժերի դիրքերը, հակառակ կողմի հերթական ապատեղեկատվությունն է:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, երեկ երեկոյան հենց հայկական կողմն է Բասարքեչարի շրջանի Իստիսու բնակավայրի ուղղությամբ գնդակոծել ադրբեջանական բանակի դիրքերը՝ կիրառելով հրաձգային զինատեսակներ:
Տեղեկացնում ենք, որ ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները պատասխան գործողությունների են դիմում միայն Հայաստանի կողմից իրականացվող սադրանքների դեմ։
Հերթական անգամ հայտարարում ենք, որ իրավիճակի սրման պատասխանատվությունը լիովին ընկնում է Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա։

Минобороны Азербайджана уличило Ереван во лжи
Информация об обстреле азербайджанской армией позиций армянских вооруженных сил с использованием минометов и крупнокалиберного оружия, распространенная 5 октября, является очередной дезинформацией противоположной стороны.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, вчера вечером именно армянская сторона обстреляла из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии с направления населенного пункта Истису Басаркечарского района.
Сообщаем, что подразделения азербайджанской армии принимают ответные меры только против провокаций, совершенных Арменией.
В очередной раз ответственность за обострение ситуации полностью ложится на военно-политическое руководство Армении.