Իլհամ Ալիև. Ադրբեջանի դեմ հայկական ահաբեկչությունը շարունակվում է
Ականների հարցը բարձրացվում է բոլոր հանդիպումներում: Ադրբեջանական կողմն ամեն անգամ ասել է, որ Հայաստանի այս քայլերը վնաս են հասցնում խաղաղությանը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը զյս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Պրահայում ադրբեջանական հեռուստաալիքներին տված հարցազրույցում։
«Այսօր քառակողմ հանդիպմանը ես նշեցի նաև, որ Ղարաբաղյան Երկրորդ պատերազմի ավարտից հետո հայերի կողմից առնվազն 1400 ական է դրվել, և սա հերթական հանցագործությունն է մեր դեմ, հերթական ահաբեկչությունը։ Նաև նշել եմ, որ պատերազմից հետո ավելի քան 250 ադրբեջանցի է մահացել կամ ծանր վիրավորվել։ Այսինքն՝ հայկական ահաբեկչությունը մեր դեմ շարունակվում է։ Սրան պետք է վերջ տալ, և ականների տեղադրումը միակ հանցագործությունը չէ»,- ընդգծել է երկրի ղեկավարը։

Ильхам Алиев: Армянский террор против Азербайджана продолжается
Минный вопрос поднимается на всех встречах. Азербайджанская сторона каждый раз говорила о том, что эти шаги Армении наносят ущерб миру.
Как сообщает Caliber.Az, об этом заявил президент Ильхам Алиев в интервью азербайджанским телеканалам в Праге.
«Сегодня на четырехсторонней встрече я также отметил, что после окончания Второй Карабахской войны армянами было заложено не менее 1400 тысяч мин, и это очередное преступление против нас, очередной террористический акт. Я также отметил, что после войны более 250 азербайджанцев погибли или были тяжело ранены. То есть армянский террор против нас продолжается. Этому нужно положить конец, и размещение мин - не единственное преступление», - подчеркнул глава государства.