Նյու Յորքի հայտնի փողոցներից մեկում բարձրացվել է Ադրբեջանի դրոշը
Հոկտեմբերի 18-ին՝ Ադրբեջանի Անկախության վերականգնման օրվա կապակցությամբ, ադրբեջանական դրոշը բարձրացվել է հսկայական դրոշակաձողի վրա՝ Բոուլինգ Գրին զբոսայգում, որը գտնվում է զբոսաշրջիկների կողմից ամենաշատ այցելվող փողոցներից մեկում՝ Ուոլ Սթրիթում, որը համարվում է նաև Նյու Յորքի (ԱՄՆ) խորհրդանիշ և ֆինանսական կենտրոն:
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ Ադրբեջան-Նյու Յորք ասոցիացիայի կազմակերպած արարողությանը մասնակցել են նաև Նյու Յորքում բնակվող ադրբեջանցիները։
Ադրբեջան-Նյու Յորք ասոցիացիայի նախագահ Էրջան Երդելենլին Ադրբեջանի պետական օրհներգի հնչյունների ներքո բարձրացրել է եռագույն դրոշը։ Կողք կողքի ծածանվել են Ադրբեջանի և ԱՄՆ դրոշները։

Азербайджанский флаг был поднят на известной улице в Нью-Йорке
18 октября по случаю Дня восстановления независимости Азербайджана флаг нашей страны был поднят на огромном флагштоке в парке Боулинг-Грин, расположенном на Уолл-стрит, одной из самых посещаемых туристами улиц, которая считается символом и финансовым центром Нью-Йорка (США).
Как передает Report, наши соотечественники, проживающие в Нью-Йорке, приняли участие в церемонии, организованной Ассоциацией Азербайджан-Нью-Йорк.
Председатель Ассоциации Азербайджан-Нью-Йорк Эрджан Йерделенли поднял наш трехцветный флаг в небо Нью-Йорка под звуки государственного гимна нашей страны. Флаги Азербайджана и США вместе развевались.