Հայտնի է դարձել, թե պատերազմից հետո ինչպիսի գործողություններ է իրականացրել ՊԱԾ-ը ազատագրված տարածքներում
Ղարաբաղ  05 Նոյեմբերի 2022 - 11:29
Հետկոնֆլիկտային շրջանում ծանր պարտությունից դասեր չքաղած հայկական զինված կազմավորումները փորձել են սադրանքներ իրականացնել։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ Պետական անվտանգության ծառայության ղեկավար Ալի Նագիևը։
Նա նշել է, որ այդ սադրանքները կանխելու նպատակով 2020 թվականի դեկտեմբերին Խոջավենդի շրջանի Հադրութ ավանում և 2022 թվականի մարտին Խոջալուի շրջանի Ֆարուխ բարձունքում՝ Պետական անվտանգության ծառայության հատուկ ջոկատայինները հաջողությամբ հակաահաբեկչական գործողություններ են իրականացրել.
«Հարկ է նշել նաև Հայաստանի հետախուզադիվերսիոն խմբի ահաբեկչական գործունեությունը կանխելու գործողությունը, որը 2021 թվականի մայիսին ականապատել է ադրբեջանական բանակի մատակարարման ուղիները Քելբեջարի շրջանի Դեմիրդաղ բարձունքում։

Стало известно, какие операции СГБ проводила на освобожденных территориях после войны
В постконфликтное время армянские вооруженные формирования, не извлекшие уроков из тяжелого поражения, пытались совершать провокации.
Как сообщает АПА, об этом заявил начальник Службы государственной безопасности генерал-полковник Али Нагиев.
Он отметил, что в целях их предотвращения провокаций в декабре 2020 года в поселке Гадрут Ходжавендского района и в марте 2022 года на высоте Фаррух Ходжалинского района силами спецназа Службы государственной безопасности были проведены успешные антитеррористические операции:
«Также следует особо отметить операцию по пресечению террористической деятельности разведывательно-диверсионной группы Армении, которая в мае 2021 года заминировала пути снабжения азербайджанской армии на высоте Демирдаг Кяльбаджарского района».