ԱԳԱԱ նախագահ. Պետական ​​ծրագիրը իդեալական ճանապարհային քարտեզ է Մեծ վերադարձի համար
«Ադրբեջանի Հանրապետության օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ Մեծ վերադարձի առաջին պետական ծրագիրը հաստատելու մասին» կարգադրությունը պետական մեծ ծրագիր է, որն արտացոլում է նախագահ Իլհամ Ալիևի նպատակային քաղաքականության ռազմավարությունն ու մարտավարությունը՝ մեր երկրի տարածքային ամբողջականության պայմաններում Ղարաբաղի վերականգնման ոլորտում։ Սա իդեալական ճանապարհային քարտեզ է 21-րդ դարում ազատ Ղարաբաղի համար։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ Ադրբեջանի Գիտությունների ազգային ակադեմիայի նախագահ, ակադեմիկոս Իսա Հաբիբբեյլին։
Նրա խոսքով, Պետական ծրագիրը Մեծ վերադարձի մանիֆեստ է. «Սա հիանալի ուղեցույց է, որը թույլ է տալիս պատկերացնել Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի մոտակա և հեռավոր ապագան»:

Президент НАНА: Госпрограмма - это идеальная дорожная карта Великого возвращения
Распоряжение «Об утверждении I Государственной программы по Великому возвращению на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики» является грандиозной государственной программой, отражающей стратегию и тактику целенаправленной политики президента Ильхама Алиева в области восстановления Карабаха в условиях территориальной целостности нашей страны. Это идеальная дорожная карта свободного Карабаха в XXI веке.
Как сообщает Report, об этом заявил президент Национально академии наук Азербайджана академик Иса Габиббейли.
По его словам, Государственная программа - это манифест Великого возвращения: «Это большой путеводитель, который позволяет наглядно представить ближайшее и далекое будущее Карабаха и Восточного Зангезура».