Ադրբեջանը շուրջ 16 մլն մանաթ կհատկացնի նոր դեսպանատներ բացելու համար
Նախատեսվում է 15,9 մլն մանաթ հատկացնել Իսրայելում, Ալբանիայում և Քենիայում Ադրբեջանի դեսպանատների, ինչպես նաև Պաղեստինում ներկայացուցչության բացման համար։
Այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի ֆինանսների փոխնախարար Ազեր Բայրամովը Միլլի Մեջլիսի տնտեսական քաղաքականության, արդյունաբերության և ձեռներեցության հանձնաժողովի նիստում, հայտնում է Caliber.Az-ը։
Ընդ որում՝ նրա խոսքով, նախատեսվում է խորհրդարանի պահպանման ծախսերն ավելացնել 4,1 մլն մանաթով։ Այսպիսով, ընդհանուր առմամբ, ակնկալվում են 20 մլն մանաթի չափով լրացուցիչ ծախսեր, որոնք հնարավոր կլինեն Նախչըվանին սուբսիդիաների կրճատման հաշվին։ Այդ հարցն արդեն համաձայնեցված է Ինքնավար Հանրապետության ղեկավարության հետ, ասել է Բայրամովը։

Азербайджан выделит почти 16 млн манатов на открытие новых посольств
На открытие и содержание посольств Азербайджана в Израиле, Албании и Кении, а также представительства в Палестине планируется направить 15,9 миллиона манатов.
Как сообщает Report, об этом заявил заместитель министра финансов Азербайджана Азер Байрамов на заседании комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству.
При этом, по его словам, расходы на содержание парламента планируется увеличить на 4,1 миллиона манатов. Таким образом, в общей сложности ожидаются дополнительные расходы в размере 20 миллионов манатов, что станет возможным за счет сокращения дотаций Нахчывану. Этот вопрос уже согласован с руководством Автономной Республики, отметил Байрамов.