Ռամիլ Ուսուբով. Պատերազմի փորձը կարևոր գործոն է ազգային անվտանգության հուսալի ապահովման գործում
«44-օրյա Հայրենական պատերազմը, որն ավարտվեց՝ Հաղթանակած Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի վճռական ղեկավարությամբ մեր փառահեղ հաղթանակով, անջնջելի հետք է թողնում մեր պատմության մեջ, այս պատերազմն անգնահատելի դեր է խաղում մեր բանակի մարտական փորձի բարելավման գործում, ռազմական գործողությունների պլանավորումն ու անցկացումը ուսումնասիրվում է օտար երկրների ռազմական հաստատություններում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ռամիլ Ուսուբովը՝ «Հայրենական պատերազմի փորձը» թեմայով համաժողովում, որը կազմակերպել էր Ադրբեջանի Հանրապետության Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ծառայությունը։
Ռամիլ Ուսուբովը նշել է, որ պատերազմի արդյունքների վերլուծությունը և ձեռք բերված փորձը կարևոր գործոն են հանդիսանում մեր Զինված ուժերի պաշտպանունակության բարձրացման, ազգային անվտանգության հուսալի ապահովման գործում։

Рамиль Усубов: Опыт войны является важным фактором надежного обеспечения национальной безопасности
«44-дневная Отечественная война, завершившаяся нашей славной победой под решительным руководством Победоносного Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, оставляет неизгладимый след в нашей истории, эта война играет неоценимую роль в повышении боевого опыта нашей армии, планирование и ведение боевых действий изучается на военных учреждениях зарубежных стран».
Как сообщает АПА, об этом заявил секретарь Совета безопасности, генерал-полковник Рамиль Усубов на конференции на тему «Опыт Отечественной войны», организованной Службой секретаря Совета безопасности Азербайджанской Республики.
Генерал-полковник Рамиль Усубов отметил, что анализ результатов войны и полученный опыт являются важным фактором надежного обеспечения национальной безопасности в повышении обороноспособности наших Вооруженных сил.