Ադրբեջաական բանակի Գլխավոր շտաբի պետն այցելել է Ուիլ Ռոջերս ավիաբազա
Շարունակվում է պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ադրբեջանական բանակի Գլխավոր շտաբի պետ Քերիմ Վելիևի գլխավորած պատվիրակության այցը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ Պաշտպանության նախարարության կայքին հղումով, այցի շրջանակներում պատվիրակությունն այցելել է Օկլահոմայի Ազգային գվարդիայի Ուիլ Ռոջերս ավիաբազա։
Ավիաբազային ծանոթանալու շրջանակներում ադրբեջանական պատվիրակության համար անցկացվել է ճեպազրույց՝ բազայի ստեղծման պատմության և գործունեության հիմնական ուղղությունների մասին, ինչպես նաև ցուցադրվել են՝ ավիացիայի և գվարդիայի մի շարք ռազմական միջոցներ:

Начальник Генштаба азербайджанской армии посетил авиабазу Will Rogers
Продолжается визит в Соединенные Штаты Америки делегации во главе с первым заместителем министра обороны, начальником Генерального штаба азербайджанской армии генерал-полковником Керимом Велиевым.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на сайт Минобороны, в рамках визита делегация посетила авиационную базу Национальной гвардии Оклахомы Will Rogers.
В ходе ознакомления с авиабазой для азербайджанской делегации был проведен брифинг об истории создания базы и основных направлениях ее деятельности, а также продемонстрирован ряд военных средств авиации и гвардии.