Հրազենային վնասվածքից ադրբեջանական բանակի զինծառայող է զոհվել
Գուբադլիի զինվորական դատախազությունը տեղեկություն է ստացել, որ հրազենային վնասվածքի հետևանքով զոհվել է Ադրբեջանի ՊՆ N զորամասի զինծառայող Էլնուր Աղազադեն։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, ստացված տեղեկատվության հիման վրա դատախազությունը զննել է՝ դեպքի վայրն ու զինծառայողի դին, որպես իրեղեն ապացույց վերցրել գործի համար նշանակություն ունեցող իրեր։
Այս փաստի առթիվ Գուբադլիի զինվորական դատախազությունում՝ ԱՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով հարուցվել է քրեական գործ, հարցաքննվել են վկաներ, նշանակվել են փորձաքննություններ, կատարվել են անհետաձգելի քննչական գործողություններ։
Ներկայումս նախաքննությունը շարունակվում է, բոլոր միջոցները կձեռնարկվեն օրենքի պահանջներին համապատասխան։

Военнослужащий азербайджанской армии скончался от огнестрельного ранения
В Губадлинскую военную прокуратуру поступила информация о том, что в результате огнестрельного ранения скончался военнослужащий N-ской воинской части Министерства обороны Азербайджана Эльнур Агазаде.
Как сообщает Caliber.Az, на основании поступившей информации сотрудниками прокуратуры был проведен осмотр места происшествия и тела военнослужащего, в качестве вещественных доказательств были взяты предметы, имеющие значение для дела.
По данному факту в Губадлинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса АР, допрошены свидетели, назначены экспертизы и проведены неотложные следственные действия.
В настоящее время расследование продолжается, будут приняты все меры в соответствии с требованиями законодательства.