Ադրբեջանի նախագահն ընդունել է Ռուսաստանի նախագահի օգնականին
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր ընդունել է Ռուսաստանի Դաշնության նախագահի օգնական Իգոր Լևիտինին։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, «Ազերթաջ»-ին հղումով, հանդիպման ժամանակ Իգոր Լևիտինը մեր պետության ղեկավարին է փոխանցել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի ողջույնները։ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ողջույնի համար, ինչպես նաև խնդրել է իր ողջույնները փոխանցել Ռուսաստանի նախագահին։
Հանդիպմանը գոհունակություն է հայտնվել ադրբեջանա-ռուսական երկկողմ հարաբերությունների զարգացումից, այդ թվում՝ տնտեսական, նշվել է տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների ոլորտում համատեղ աշխատանքի կարևորությունը։
Զրույցի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ և տարածաշրջանային հարթակներում տրանսպորտի, տարանցման, նյութատեխնիկական ապահովման, այդ թվում՝ Հյուսիս-Հարավ տրանսպորտային միջանցքի ընդլայնման և Զանգեզուրի միջանցքի հարցերը։

Президент Азербайджана принял помощника президента России
Сегодня президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял помощника президента Российской Федерации Игоря Левитина.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на Азертадж, на встрече Игорь Левитин передал главе нашего государства приветствие президента РФ Владимира Путина. Ильхам Алиев выразил благодарность за приветствие, а также попросил передать свои приветствия президенту России.
На встрече была выражена удовлетворенность развитием азербайджано-российских двусторонних отношений, в том числе экономических, отмечена важность совместной работы в транспортно-инфраструктурной сфере.
В ходе беседы были обсуждены вопросы транспорта, транзита, логистики в двусторонней и региональной плоскостях, в том числе расширение возможностей транспортного коридора Север-Юг и вопросы Зангезурского коридора.