Բայրամով. Բանակցությունների ինտենսիվությունը վկայում է Բաքվի և Մոսկվայի միջև ակտիվ երկխոսության մասին
Քաղաքականություն  05 Դեկտեմբերի 2022 - 16:48
Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև բոլոր մակարդակներում բանակցությունների ինտենսիվությունը վկայում է երկու երկրների միջև ակտիվ երկխոսության մասին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը Մոսկվայում իր ռուս գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը։
Նա հիշեցրել է, որ այս տարի լրանում է Ադրբեջանի և Ռուսաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը։
«Այսօրվա քննարկումների կարևոր թեման կլինեն հետկոնֆլիկտային հարցերը, եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը»,- հավելել է Բայրամովը։

Байрамов: Интенсивность переговоров является свидетельством активного диалога Баку и Москвы
Интенсивность переговоров между Азербайджаном и Россией на всех уровнях является свидетельством активного диалога между двумя странами.
Как передает Report, об этом глава МИД Азербайджана Джейхун Байрамов заявил на встрече с российским коллегой Сергеем Лавровом в Москве.
Он напомнил, что в этом году отмечается 30-летняя годовщина установления дипломатических отношений между Азербайджаном и Россией.
«Важной тематикой сегодняшних обсуждений станет постконфликтная тематика, ход исполнения трехсторонних договоренностей»,- добавил Байрамов.