Էկոլոգիայի, տնտեսության նախարարությունների և AzerGold-ի ներկայացուցիչները Խոջալիում կշարունակեն բանակցությունները ռուս խաղաղապահների հետ
Քաղաքականություն  07 Դեկտեմբերի 2022 - 11:41
Էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարարության, տնտեսության նախարարությանն առընթեր գույքային հարցերի պետական ծառայության և AzerGold փակ բաժնետիրական ընկերության աշխատակիցները՝ դեկտեմբերի 3-ին կայացած հանդիպման շարունակությունում այսօր բանակցություններ կվարեն ռուսական խաղաղապահ ուժերի հրամանատարության հետ։
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, Խոջալուի խաղաղապահների շտաբում քննարկումներ կանցկացվեն ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովի հետ։ Բանակցությունների ընթացքում նշվելու է Ադրբեջանի այն տարածքներում, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված են ռուսական խաղաղապահ ուժերը, անօրինական տնտեսական գործունեության հետաքննման կարևորությունը, մասնավորապես ապօրինի հանքարդյունաբերության և դրա հետ կապված բնապահպանական խնդիրների հետաքննության կարևորությունը, հանքավայրերում և այլ համապատասխան կետերում մոնիտորինգի և գույքագրման անցկացման անհրաժեշտությունը:
Նշենք, որ դեկտեմբերի 3-ին Խոջալիում՝ ՌԴ խաղաղապահ ուժերի շտաբում Էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարարության և Ադրբեջանի այլ համապատասխան կառույցների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ տեղի ունեցած քննարկումների արդյունքում մեկնարկել է՝ փոխադրման ճանապարհային քարտեզի մշակումը՝ գործունեության նշված ոլորտների վերաբերյալ տարածքում աշխատանքներ անցկացնելու համար:

Представители Минэкологии, Минэкономики и AzerGold продолжат в Ходжалы переговоры с российскими миротворцами
ПОЛИТИКА  07 Декабря 2022 - 10:26
Сотрудники Министерства экологии и природных ресурсов, Государственной службы по имущественным вопросам при Министерстве экономики и закрытого акционерного общества AzerGold в качестве продолжения состоявшейся 3 декабря встречи проведут сегодня переговоры с командованием российских миротворческих сил.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на АПА, обсуждения с командующим российским миротворческим контингентом генерал-майором Андреем Волковым состоятся в штабе миротворцев в Ходжалы. На переговорах будет отмечена важность расследования нелегальной экономической деятельности на территориях Азербайджана, где временно дислоцированы российские миротворческие силы, в частности важность расследования незаконной добычи полезных ископаемых и связанных с этим экологических проблем, необходимость проведения мониторинга и инвентаризации на месторождениях и в других соответствующих пунктах.
Отметим, что по итогам проведенных 3 декабря в Ходжалы обсуждений в штабе российских миротворческих сил с участием представителей Министерства экологии и природных ресурсов и других соответствующих структур Азербайджана была начата разработка дорожной карты для проведения работ на территории по указанным направлениям деятельности.