Ռուս խաղաղապահները Ղարաբաղում՝ ադրբեջանցի լրագրողների դեմ
Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանում ժամանակավորապես տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի զինծառայողները փորձել են խոչընդոտել ադրբեջանցի լրագրողների, այդ թվում՝ Հանրային հեռուստատեսության (İTV) թղթակցի աշխատանքը։
Մարզ գործուղված հեռուստաալիքի աշխատակցի խոսքով, ՌԽԶ զինծառայողները փորձել են խոչընդոտել նրա մուտքը իրենց ժամանակավոր պատասխանատվության գոտի։
Լրագրողը նշել է, որ ռուս խաղաղապահները ներկայումս զբաղված են նրանով, ինչ իրականում նրանց պարտականությունների մեջ չի մտնում։ Այդ թվում՝ խոչընդոտում են ադրբեջանցի լրագրողների գործունեությունը.
«Ռուս զինվորները անհեթեթորեն արգելում են ադրբեջանցի լրագրողներին նկարահանումներ անել Ադրբեջանի տարածքում»,- ասել է նա։

Российские миротворцы в Карабахе против азербайджанских журналистов
Военнослужащие российского миротворческого контингента, временно дислоцированного на территории Карабахского региона Азербайджана, попыталась чинить препятствия азербайджанским журналистам, в том числе журналисту Общественного телевидения (İTV).
Как сообщил командированный в регион сотрудник телеканала, военнослужащие РМК пытались воспрепятствовать ему попасть в зону их временной ответственности.
Журналист отметил, что российские миротворцы в настоящее время занимаются тем, что фактически не входит в их обязанности. В том числе препятствуют деятельности азербайджанских журналистов.
«Российские солдаты абсурдно запрещают вести съемку азербайджанским журналистам на территории Азербайджана», - отметил он.