Եվս 4 ռոբոտ կներգրավվի ազատագրված ադրբեջանական տարածքների ականազերծման աշխատանքներում
Օկուպացիայից ազատագրված ադրբեջանական տարածքների ականազերծման աշխատանքներում ներգրավվել է ևս 4 ական փնտրող ռոբոտ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով «Ազերթաջ» լրատվական գործակալությանը, այս մասին հայտարարվել է նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ ԱԻՆ-ի կողմից ձեռք բերված հատուկ նշանակության սարքավորումներին ծանոթանալու ժամանակ, որոնք կիրառվելու են օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում: Երկրի ղեկավարը ծանոթացել է նաև Պարտադիր բժշկական ապահովագրության պետական գործակալության կողմից գնված ժամանակակից շտապօգնության մեքենաներին:
Նշվել է, որ ԱԻՆ-ի կողմից գնված դիզելային շարժիչով 4 ժամանակակից հեռակառավարվող GCS (Global Clearance Solutions)-200 ական փնտրող ռոբոտները կօգտագործվեն օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում՝ հակահետևակային և հակատանկային ականները վնասազերծելու համար:

В разминировании освобожденных азербайджанских территорий будут задействованы еще 4 робота
В разминировании освобожденных от оккупации азербайджанских территорий будут задействованы еще 4 робота-миноискателя.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на Азертадж, об этом было сообщено во время ознакомления президентом Ильхамом Алиевым с закупленной Министерством по чрезвычайным ситуациям техникой специального назначения, предназначенной для использования на освобожденных от оккупации территориях, и современными автомобилями скорой медицинской помощи, приобретенными Государственным агентством обязательного медицинского страхования.
Было отмечено, что приобретенные МЧС 4 современных дистанционно управляемых робота-миноискателя марки GCS (Global Clearance Solutions)-200, с дизельным двигателем, будут использоваться в освобожденных от оккупации районах для расчистки территорий от противопехотных и противотанковых мин.