Վլադանկա Անդրեևա. ՄԱԿ-ն աջակցում է Ադրբեջանում գյուղատնտեսության զարգացմանը
Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի գրասենյակի նպատակը երկրում գյուղական շրջանների զարգացումն է, ինչը կարևոր է ֆերմերների գործունեությունը դեպի լավը փոխակերպելու տեսանկյունից։
Այս մասին Ադրբեջանում ՄԱԿ-ի մշտական համակարգող Վլադանկա Անդրեևան հայտարարել է՝ ագրարային խորհրդակցությունների ազգային ֆորումի ժամանակ։
Ագրարային խորհրդատվությունը ֆերմերներին ավելի պատրաստ է դարձնում իրենց առջև ծառացած մարտահրավերներին և բարելավում է պարենային անվտանգությունը, ասել է նա:
Մշտական համակարգողն ընդգծել է, որ կանայք նույնպես մեծ դեր ունեն այս ոլորտում՝ նրանց գործունեության ապահովումը նույնպես ներառական զարգացման մաս է կազմում, ինչը մեծ նշանակություն ունի ՄԱԿ-ի համար։

ПОЛИТИКА  31 Января 2023 - 11:01
Цель представительства ООН в Азербайджане - это развитие сельских местностей в стране, это важно с точки зрения трансформации деятельности фермеров в лучшую сторону.
Как сообщает Report, об этом резидент-координатор ООН в Азербайджане Владанка Андреева заявила в ходе национального форума по аграрным консультациям.
По ее словам, аграрные консультации делают фермеров более готовыми к вызовам, с которыми они сталкиваются, и позволяют повысить уровень пищевой безопасности.
Резидент-координатор подчеркнула, что в этой сфере также огромную роль играют женщины, обеспечение их деятельности также входит в инклюзивное развитие, что имеет огромное значение для ООН.
Владанка Андреева отметила, что ООН активно работает с Азербайджаном в этом направлении, выделяет соответствующие гранты.