Քաղաքականություն  01 Փետրվարի 2023 - 16:41
Փետրվարի 1-ին պաշտպանության փոխնախարար, ԱՀ ԶՈՒ Ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Էնվեր Էֆենդիևը հանդիպել է Գյանջայում Թուրքիայի նորանշանակ գլխավոր հյուպատոս Ռեջեփ Օզթոփի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունում, հանդիպմանը Էնվեր Էֆենդիևը ողջունել է հյուրին, շնորհավորել նրան նոր նշանակման կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել հետագա գործունեության մեջ։ Նա ընդգծել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև երկկողմ ռազմական համագործակցությունը հիմնված է բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունների վրա։
Ռեջեփ Օզթոփը շնորհակալություն է հայտնել անկեղծ ընդունելության համար, վստահություն է հայտնել, որ երկկողմ համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ վերընթաց ուղեծրով։
Հանդիպմանը մտքերի փոխանակություն է տեղի ունեցել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող թեմաների շուրջ։

Замминистра обороны Азербайджана встретился с генеральным консулом Турции
1 февраля заместитель министра обороны, командующий Сухопутными войсками АР генерал-лейтенант Энвер Эфендиев встретился с новоназначенным генеральным консулом Турции в Гяндже Реджепом Озтопом.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, на встрече Э.Эфендиев поприветствовал гостя, поздравил его с новым назначением и пожелал успехов в дальнейшей деятельности. Он особо подчеркнул, что двустороннее военное сотрудничество между Азербайджаном и Турцией строится на дружеских и братских отношениях.
Р.Озтоп выразил благодарность за искренний прием и уверенность в том, что двустороннее сотрудничество будет развиваться и впредь по восходящей линии.