Ֆիզուլիում նոր զբոսայգի կկառուցվի
«Ղարաբաղի վերածնունդ» հիմնադրամը սկսել է 2020 թվականի աշնանը Հայրենական պատերազմի ընթացքում հայկական օկուպացիայից ազատագրված Ադրբեջանի Ֆիզուլիի շրջանում նոր զբոսայգու ստեղծման նախապատրաստական աշխատանքները։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են հիմնադրամի մամուլի ծառայությունում, զբոսայգին ստեղծվում է նախագահ Իլհամ Ալիևի հանձնարարությամբ։
«Հիմնադրամի ղեկավար Ռահման Հաջիևը «By Medgalchi» ՍՊԸ-ի ղեկավար Հուսեյն Մեդգալչիի հետ միասին ուսումնասիրել է այգու տարածքը, որը կառուցվելու է 22,4 հեկտար տարածքի վրա և քննարկել այգու հատակագիծը, նախագծի իրականացումը կսկսվի մոտ ապագայում»,- հայտնել են հիմնադրամից։

В Физули будет создан новый парк
Фонд возрождения Карабаха начал подготовку к созданию нового парка в Физулинском районе Азербайджана, освобожденном от многолетней армянской оккупации в ходе Отечественной войны осени 2020 года.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Фонда, парк создается по поручению президента Ильхама Алиева.
«Глава Фонда Рахман Гаджиев вместе с главой ООО By Medgalchi Гусейном Медгалчи осмотрели территорию парка, который будет разбит на площади 22,4 гектара, и обсудили план парка, реализация проекта начнется в ближайшее время», - отметили в фонде.