Փաշինյան. Հայաստանը չի օգնում Ռուսաստանին շրջանցել Արևմուտքի պատժամիջոցները
Հայաստանը չի օգնում Ռուսաստանին շրջանցել Արևմուտքի սահմանափակումները, իսկ հռետորաբանություն այն մասին, որ նման իրավիճակ գոյություն ունի, «ուղղակի խոսակցություններ» են։
Այս մասին, ըստ ՏԱՍՍ-ի, հայտարարել է հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ հինգշաբթի Բեռլինում Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ համատեղ ասուլիսում։
«Որպես ժողովրդավարական երկիր, որի համար թափանցիկությունը չափազանց կարևոր է, մենք նույնպես թափանցիկ ենք այս հարցում։ Խոսել այն մասին, որ Հայաստանը օգնում է Ռուսաստանին շրջանցել միջազգային պատժամիջոցները, ուղղակի խոսակցություններ են»,- ասել է նա:
Նշենք, որ վերջերս հրապարակել էինք մի հոդված, որտեղ կարևոր խնդիր է արծարծվում հայկական ազգային փոստի՝ Հայփոստի գործունեության մասին։ Այսպես, հոդվածում նշվել և կոնկրետ փաստեր են բերվել, որ Հայաստանի ազգային փոստը օգնում է շրջանցել հակառուսական պատժամիջոցները։

Пашинян: Армения не помогает России обходить санкции Запада
Армения не помогает России обходить ограничения Запада, а риторика о том, что такая ситуация имеет место, - «всего лишь разговоры».
Как сообщает ТАСС, об этом в четверг в Берлине на совместной пресс-конференции с канцлером Германии Олафом Шольцем заявил премьер-министр республики Никол Пашинян.
«Как демократическая страна, для которой прозрачность крайне важна, и в этом вопросе мы также прозрачны. Разговоры о том, что Армения помогает России обходить международные санкции - это всего лишь разговоры», - сказал он.
Отметим, что на днях нами была опубликована статья, которая поднимает важный вопрос о деятельности армянской национальной почты HayPost. Так, в статье отмечалось и проводились конкретные факты, что армянская национальная почта помогает обходить антироссийские санкции.