Հայերի վերաինտեգրումը. Շաֆիև vs Կրիվոշեև. Սուր քննարկում
Caliber.Az-ի YouTube ալիքի տեսանախագծի հաղորդավար, լրագրող Սանան Ռզաևը հյուրերի՝ Միջազգային հարաբերությունների վերլուծության կենտրոնի ղեկավար Ֆարիդ Շաֆիևը և ռուս լրագրող, «Կոմերսանտ» պարբերականի աշխատակից Կիրիլ Կրիվոշեևի հետ քննարկել են Ղարաբաղի հայերի վերաինտեգրման թեման ադրբեջանական պետությանը և տարածաշրջանի վերջին զարգացումները:
Մասնավորապես, Ֆ. Շաֆիևը և Կ. Կրիվոշեևը կիսվել են Խոջալիում ղարաբաղցի հայերի ներկայացուցիչների հետ ադրբեջանցիների հանդիպման տպավորություններով և իրենց տեսակետներով, թե ինչ օգուտներ կբերի վերաինտեգրումը Ղարաբաղի հասարակ հայերին:
Բացի այդ, քննարկվել են հայ-թուրքական սահմանի բացման, Բաքվի և Երևանի միջև խաղաղության պայմանագրի, Լավրովի Ադրբեջան այցի շուրջ և շատ այլ հարցեր։

Реинтеграция армян. Шафиев vs Кривошеев. Острая дискуссия
Ведущий видеопроекта на YouTube-канале Caliber.Az, журналист Санан Рзаев обсудил с гостями – руководителем Центра анализа международных отношений Фаридом Шафиевым и российским журналистом, сотрудником ИД «Коммерсантъ» Кириллом Кривошеевым тему реинтеграции армян Карабаха в Азербайджанское государство и последние события в регионе и вокруг него.
В частности, Ф. Шафиев и К. Кривошеев поделились впечатлениями от встречи азербайджанцев с представителями карабахских армян в Ходжалы и мнениями о том, какую пользу принесет реинтеграция простым армянам Карабаха.
Кроме того, обсуждались вопросы вокруг армяно-турецкой границы, мирного договора между Баку и Ереваном, визита Лаврова в Азербайджан и многое другое.