Ադիլ Քերիմլի. Մեծ աշխատանք է կատարվում Ադրբեջանի մշակույթն աշխարհում տարածելու ուղղությամբ
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ «Ադրբեջանական թատրոն - 150. զարգացման հեռանկարներ» թեմայով թատերական ֆորումում իր ելույթի ժամանակ ասել է՝ մշակույթի նախարարի առաջին տեղակալ, նախարարի պաշտոնակատար. Ադիլ Քերիմլին։
Նա նշել է, որ հարցերում հատուկ արժանիքներ ունեն Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամը և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևան. «Թատրոնը պետք է մշտապես թարմացվի և հարմարեցվի ներկային։ Այս ֆորումի նպատակն է՝ թատերագետների հետ քննարկել թատրոնի խնդիրներն ու հեռանկարները։ Բացի այդ, ապրիլի 20-21-ը կանցկացվի կինոֆորում։ Եվ մենք նախատեսում ենք այս միջոցառումներն ավարտին հասցնել տարեվերջին մշակութային ֆորումով»։
Օզոդբեկ Նազարբեկով. Մենք կարևոր գործ ունենք անելու Ադրբեջանի հետ
03 Օգոստոսի 2023 - 10:18
Բաքվում տեղի է ունեցել Taste of Europe խոհարարական առաջին փառատոնի բացումը
25 Հունիսի 2023 - 10:54
Սաադաթ Յուսիֆովա. Մենք պետք է աշխարհում քարոզենք Արևմտյան Ադրբեջանի ժառանգությունը մի քանի ուղղություններով
12 Հունիսի 2023 - 13:42
Նախարար. Շուշա քաղաքի թյուրքական աշխարհի մշակութային մայրաքաղաք հռչակումը հատուկ հարգանքի դրսևորում է

Адиль Керимли: Выполняется много работ для продвижения культуры Азербайджана в мире
Как сообщает Report, об этом первый заместитель министра культуры, и.о. министра Адиль Керимли сказал во время выступления на театральном форуме на тему «Азербайджанский театр - 150: перспективы развития».
Он отметил, что в этих вопросах особые заслуги принадлежат Фонду Гейдара Алиева и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой: «Театр постоянно должен обновляться, адаптироваться к современности. Цель этого форума - обсудить с театральными профессионалами проблемы и перспективы театра. Кроме того, 20-21 апреля состоится кинофорум. И завершить эти мероприятия мы планируем форумом по культуре в конце года».