Ադրբեջանի դրոշն այրած ոճաբան Արամ Նիկոլյանն ազատվել է Հանրային հեռուստաընկերությունում աշխատանքից
Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողության ժամանակ Ադրբեջանի դրոշն այրած ոճաբան Արամ Նիկոլյանը սեփական դիմումի համաձայն ազատվել է Հանրային հեռուստաընկերությունում աշխատանքից:
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով հայկական մամուլին, այդ մասին հայտարարել է Հ1-ի տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը:
«Արամ Նիկոլյանն ինչ-որ ժամանակ առաջ, սեփական դիմումի համաձայն, ազատվել է աշխատանքից, մնացած հարցերով իրեն պետք է դիմել»,- ասել է Մովսիսյանը՝ այլ մանրամասներ չհայտնելով։
Լրագրողները հետաքրքրվել են նաև՝ ոճաբանը հայտարարել էր, որ Հանրային հեռուստաընկերություն իր մուտքն արգելել են․ այդ հայտարարությունից հետո՞, թե՞ առաջ է նա ազատվել աշխատանքից։ «Ժամանակագրորեն հիմա չեմ կարող հիշել»,- պատասխանել է Մովսիսյանը։

Сжегший флаг Азербайджана дизайнер Арам Николян уволился с Общественного ТВ
Сжегший флаг Азербайджана на церемонии открытия ЧЕ по тяжелой атлетике Арам Николян уволился с Общественного ТВ Армении по собственному желанию.
Как передает Caliber.Az со ссылкой на местные СМИ, об этом директор телекомпании Ованнес Мовсисян заявил в парламенте страны.
«Арам Николян некоторое время назад написал заявление об увольнении, остальные вопросы следует задать уже ему», - сказал Мовсисян.
При этом Мовсисян не смог ответить на вопрос, когда написал Николян заявление: до того, как его решили не допускать на место работы, или после. Он отметил, что не может вспомнить хронологию событий.
Напомним, 14 апреля во время торжественной церемонии открытия чемпионата Европы по тяжелой атлетике, которая проходила в Ереване, дизайнер Арам Николян поджег флаг Азербайджана. Баку объявил армянского дизайнера в международный розыск.