Տարեգրություն  27 Հունիսի 2024 - 09:55
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Բաքվում ընդունելով Իտալիայի պաշտպանության նախարար Գիդո Կրոզետոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
Պետության ղեկավարն ընդգծել է, որ Իտալիան ունի բարձր զարգացած ռազմատեխնիկական արդյունաբերություն, և հունիսի 26-ին Ադրբեջանին ներկայացված C-27J Spartan ռազմատրանսպորտային ինքնաթիռի մատակարարումը գնահատել է՝ որպես երկկողմ հարաբերությունների բարձր մակարդակի ցուցանիշ:
Իտալիայի պաշտպանության նախարարն իր հերթին պետության ղեկավարին շնորհավորանքներ է փոխանցել՝ հունիսի 26-ին նշվող Ադրբեջանի Զինված ուժերի օրվա առթիվ։
Նշելով մեծ պատվիրակության կազմում Ադրբեջան այցելելու կարևորությունը՝ Գիդո Կրոզետտոն գոհունակություն է հայտնել՝ պաշտպանական արդյունաբերության ոլորտում երկկողմ համագործակցության մեկնարկի կապակցությամբ։

ХРОНИКА  26 Июня 2024 - 13:37
Как сообщает Caliber.Az, об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев, принимая в Баку делегацию во главе с министром обороны Италии Гуидо Крозетто.
Глава государства подчеркнул, что Италия обладает высокоразвитой военно-технической промышленностью, и оценил поставку представленного 26 июня Азербайджану военно-транспортного самолета типа «С-27J Spartan» как показатель высокого уровня двусторонних отношений.
В свою очередь министр обороны Италии передал главе государства поздравление с Днем Вооруженных Сил Азербайджана, отмечаемым 26 июня.
Отметив важность посещения Азербайджана в составе большой делегации, Гвидо Крозетто выразил удовлетворение началом двустороннего сотрудничества в сфере оборонной промышленности.
Ильхам Алиев принял участие в церемонии ввода в эксплуатацию танкера «Зангилан» ОБНОВЛЕНО/ФОТО
Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного посла Филиппин ФОТО/ОБНОВЛЕНО
01 Июля 2024 - 18:27
Ильхам Алиев: Армянская сторона хотела держать наши земли под постоянной оккупацией ФОТО/ОБНОВЛЕНО 2