Քաղաքականություն  05 Հունիսի 2024 - 11:02
Բելգիան 250 հազար եվրո է հատկացրել Ադրբեջանին՝ ազատագրված տարածքներում ականազերծման աշխատանքներին աջակցության շրջանակներում:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին նշել է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության վարչության ղեկավար Գայա Մամեդովը։
«Ուրախ էի ելույթ ունենալ Բրյուսելում կայացած արարողության ժամանակ՝ կապված Բելգիայի կողմից Ադրբեջանին ականազերծման աշխատանքների համար 250 հազար եվրո տրամադրելու հետ: Ականները նախկին ներքին տեղահանվածների [ազատագրված տարածքներ] անվտանգ վերադարձի հիմնական խոչընդոտն են։ Այս օգնությունը մարդկային համերաշխության խորհրդանիշ է և դրական քայլ մեր երկկողմ հարաբերություններում»,- գրել է դիվանագետը Х սոցցանցում։

ПОЛИТИКА  04 Июля 2024 - 23:02
Бельгия выделила Азербайджану 250 тыс. евро в рамках поддержки деятельности по разминированию на освобожденных территориях.
Как сообщает Report, об этом сообщил начальник Управления Министерства иностранных дел Азербайджана Гая Мамедов.
«Был рад выступить на церемонии в Брюсселе в связи с предоставлением Бельгией Азербайджану 250 000 евро на деятельность по разминированию. Наземные мины являются основным препятствием на пути безопасного возвращения бывших вынужденных переселенцев [на освобожденные территории]. Эта помощь является символом человеческой солидарности и позитивным шагом в наших двусторонних отношениях», - написал дипломат в соцсети Х.
Напомним, что делегация Агентства Азербайджанской Республики по разминированию (ANAMA) во главе с председателем правления Вюгаром Сулеймановым находится с рабочим визитом в Королевстве Бельгия.