Ջեյհուն Բայրամովը հերքել է Հայաստանի ներկայացուցչի անհիմն պնդումները
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը պատասխանել է ԵԱՀԿ Անվտանգության ոլորտում համագործակցության ֆորումում Հայաստանի ներկայացուցչի հայտարարությանը։
Նիստում Ջեյհուն Բայրամովն իր երախտագիտությունն է հայտնել բոլոր մասնակիցներին, ովքեր շնորհավորել են Ադրբեջանին ֆորումում նախագահելու կապակցությամբ, աջակցել պաշտոնական Բաքվի առաջնահերթություններին և  պատրաստակամություն հայտնել աշխատել Ադրբեջանի հետ այդ ուղղությամբ։ Նախարարը մեկնաբանել է նաև հնչած մի շարք կարծիքներ և առաջարկություններ։
Միաժամանակ նախարարը հերքել է Հայաստանի ներկայացուցչի` քննարկումների ժամանակ հնչեցրած անհիմն մեղադրանքները և մասնակիցների ուշադրությանն է ներկայացրել Ադրբեջանի դիրքորոշումը տարածաշրջանային անվտանգության առնչությամբ՝ հիմնված միջազգային իրավունքի վրա։

Джейхун Байрамов отверг необоснованные утверждения представителя Армении
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов ответил на заявление представителя Армении на Форуме ОБСЕ по сотрудничеству в области безопасности.
Об этом Report сообщили в министерстве иностранных дел.
На заседании Дж.Байрамов выразил признательность всем участникам, поздравившим Азербайджан с председательством в Форуме, поддерживающим приоритеты официального Баку и выражающим готовность работать вместе с Азербайджаном в этом направлении. Министр также прокомментировал ряд озвученных мнений и предложений.
В то же время министр откллонил необоснованные обвинения, озвученные в ходе обсуждений представителем Армении, и довел до сведения участников позицию Азербайджана в связи с региональной безопасностью, опирающуюся на международное право.