Նախագահ. Վստահ եմ, որ իրանական ընկերությունները կսկսեն ակտիվորեն աշխատել ազատագրված հողերում
«Վստահ եմ, որ մոտ ապագայում իրանական ընկերությունները կսկսեն ակտիվորեն աշխատել ազատագրված հողերում»։
Ինչպես հաղորդում է Сaliber.Az-ը, այս մասին հունվարի 25-ին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Իրանի ճանապարհների և քաղաքաշինության նախարար, Տնտեսական համագործակցության ադրբեջանա-իրանական համատեղ հանձնաժողովի համանախագահ Ռուստամ Գասեմիի գլխավորած պատվիրակության հետ տեսակապի ձևաչափով հանդիպման ժամանակ։
«Էկոնոմիկայի նախարարությանը համապատասխան հանձնարարականներ են տրվել: Նախնական բանակցություններ են անցկացվել իրանական կողմի հետ, և այժմ մենք սպասում ենք կոնկրետ արդյունքների: Երեկ դուք ձեր աչքով տեսաք ազատագրված տարածքների ավերածությունները»,- ընդգծել է պետության ղեկավարը։

Президент: Уверен, что в ближайшее время иранские компании начнут работать на освобожденных землях
«Уверен, что в ближайшем будущем иранские компании начнут активно работать на освобожденных землях».
Как сообщает Report, об этом заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев 25 января во время приема в видеоформате делегации во главе с министром дорог и градостроительства Ирана, сопредседателем Совместной азербайджано-иранской комиссии по экономическому сотрудничеству Ростамом Гасеми.
«Министерству экономики даны соответствующие поручения. Были проведены предварительные переговоры с иранской стороной, и теперь мы ждем конкретных результатов. Вы вчера своими глазами увидели разрушения на освобожденных территориях», - подчеркнул глава государства.