Քննարկվել են գրքի գործի և գրականության ոլորտում Ադրբեջանի և Իրանի համագործակցության հեռանկարները
Քննարկվել՝ են գրքի արդյունաբերության և գրականության ոլորտում Ադրբեջանի և Իրանի համագործակցության հեռանկարները։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի մշակույթի նախարարությունից։
Նշվում է, որ Թեհրանի գրքի 33-րդ միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցելու շրջանակներում՝ ադրբեջանական պատվիրակության ղեկավար, մշակույթի նախարարության գրքի արդյունաբերության բաժնի ղեկավար Աքիֆ Մարիֆլին հանդիպել է՝ Թեհրանի գրքի միջազգային տոնավաճառի փոխնախագահ Ս. Իրանի գրքի և գրականության տան տնօրեն Ալի Ռամեզանի հետ.
Հանդիպմանը քննարկվել են՝ գրքի արդյունաբերության և գրականության ոլորտում երկու երկրների միջև համագործակցության հեռանկարները։

КУЛЬТУРА  16 Мая 2022 - 11:55
Обсуждены перспективы сотрудничества между Азербайджаном и Ираном в области книжной индустрии и литературы.
Отмечается, что в рамках участия в 33-й Тегеранской международной книжной ярмарке состоялась встреча главы азербайджанской делегации, заведующего отделом книжной индустрии Министерства культуры Акифа Марифли с вице-президентом Тегеранской международной книжной ярмарки, директором Иранского дома книги и литературы Али Рамезани.
На встрече обсуждались перспективы сотрудничества между двумя странами в области книгоиздательства и литературы.