Զանգիլանում և Ֆիզուլիում բեռնափոխադրումների հանգույցներ են ստեղծվում
Լոգիստիկ ընկերություններից մեկը դիմել է Ադրբեջանի էկոնոմիկայի նախարարությանը կից տնտեսական գոտիների զարգացման գործակալություն՝ Արազի դաշտավայրի տնտեսական գոտու ռեզիդենտի կարգավիճակ ստանալու համար։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել է գործակալության ղեկավար Էլշադ Նուրիևը։
Նրա խոսքով, ընկերությունը ձեռք է բերել մոտ 50 բեռնատար և ենթակառուցվածք է ստեղծում, որպեսզի Զանգեզուրի միջանցքի բացումից հետո սկսի աշխատանքը։
«Բացի այդ, FedEX-ի, UPS-ի, ASE Express-ի և American Express-ի տեղական ներկայացուցչությունները ստեղծել են «Qarabağ Logistik» ընկերությունը։ Հիմնական նպատակը Արազի հովտի տնտեսական գոտում մաքսային պահեստների ստեղծումն է, Զանգիլան և Ֆիզուլի միջազգային օդանավակայաններում հանգույցների ձևավորումը, միջազգային բեռնափոխադրումների իրականացումը»,- ասել է Նուրիևը։

В Зангилане и Физули создаются хабы для грузоперевозок
Одна из логистических компаний подала заявку в Агентство по развитию экономических зон при Министерстве экономики на получение статуса резидента экономической зоны Аразской долины.
Об этом Report сообщил глава агентства Эльшад Нуриев.
По его словам, компания закупила около 50 грузовиков и создает инфраструктуру для того, чтобы начать деятельность после открытия Зангезурского коридора.
«Кроме того, местные представительства FedEX, UPS, ASE Express и American Express создали компанию «Qarabağ Logistik». Основной целью является создание таможенных складов в экономической зоне Аразской долины, формирование хабов в Зангиланском и Физулинском международных аэропортах, осуществление международных грузоперевозок», - сказал Нуриев.