Կայացել է Լիտվայի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
Մայիսի 18-ին կայացել է պաշտոնական այցով Ադրբեջան ժամանած Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդայի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով նախագահի պաշտոնական կայքին, հրապարակում, որտեղ ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները, Լիտվայի Հանրապետության նախագահի պատվին շարվել է պատվո պահակախումբ։
Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Գիտանաս Նաուսեդային:
Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է Լիտվայի նախագահին:
Գիտանաս Նաուսեդան ողջունել է ադրբեջանցի զինվորներին:
Երկու երկրների ղեկավարներն անցել են պատվո պահակախմբի կողքով։
Հնչել են Լիտվայի և Ադրբեջանի օրհներգները։
Ադրբեջանական պատվիրակությունը ներկայացվել է Լիտվայի նախագահին, իսկ Լիտվայի պատվիրակությունը՝ Ադրբեջանի ղեկավարին։

Состоялась церемония официальной встречи президента Литвы
18 мая состоялась церемония официальной встречи прибывшего с официальным визитом в Азербайджан президента Литвы Гитанаса Науседы.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на официальный сайт президента, на площади, где развевались государственные флаги обеих стран, был выстроен почетный караул в честь президента Литовской Республики.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился с президентом Литовской Республики Гитанасом Наусом.
Начальник почетного караула отрапортовал президенту Литвы.
Гитанас Науседа поприветствовал азербайджанских солдат.
Лидеры двух стран прошли мимо почетного караула.
Прозвучали государственные гимны Литвы и Азербайджана.
Отряд почетного караула под звуки военного марша прошел перед Ильхамом Алиевым и Гитанасом Науседой.
Азербайджанская делегация была представлена президенту Литвы, а литовская - глава нашего государства.