Ադրբեջանը ներկայացվել է Միգրացիայի ակնարկի առաջին միջազգային ֆորումին
Մայիսի 17-20-ը Նյու Յորքում ՄԱԿ-ի կենտրոնակայանում անցկացվող՝ Միգրացիայի ակնարկի առաջին միջազգային ֆորումին Ադրբեջանը ներկայացնում է՝ Միգրացիոն պետական ծառայության (ՄՊԾ) ղեկավար Վուսալ Հուսեյնովի գլխավորած պատվիրակությունը։
ՄՊԾ-ից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ պատվիրակության կազմում են՝ ՄԱԿ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցիչ Յաշար Ալիևը, ինչպես նաև առաքելության ներկայացուցիչներ։
Ֆորումը նախագահում է ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի նախագահ Աբդուլլահ Շահիդը։
Ադրբեջանն այն ութ երկրների թվում է, որոնք համանախագահում են այս ֆորումի շրջանակներում կազմակերպվելիք չորս կլոր սեղանները։

Азербайджан представлен на первом Международном форуме по обзору миграции
На первом Международном форуме по обзору миграции, проходящем 17-20 мая в штаб-квартире Организации Объединенных Наций (ООН) в Нью-Йорке, Азербайджан представляет делегация во главе с начальником Государственной миграционной службы (ГМС) Вусалом Гусейновым.
Как сообщили Report в ГМС, в состав делегации входят постоянный представитель Азербайджана при ООН Яшар Алиев, а также сотрудники представительства.
Форум проходит под председательством председателя Генеральной Ассамблеи ООН Абдуллы Шахида.
Азербайджан входит в число восьми стран - сопредседателей четырех круглых столов, которые будут организованы в рамках данного форума.