Շուշայում կարող է անցկացվել Ադրբեջան-Թուրքիա-Վրաստան գործարար համաժողով
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին լրագրողներին հայտնել է՝ Կասպյան էներգետիկ ակումբի նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Թելման Ալիևը։
Նրա խոսքով, համապատասխան որոշումը պետք է կայացնի պետության ղեկավարը. «Մենք մեծ սիրով սպասում ենք պատասխանի։ Կարծում ենք, որ երեք երկրների մասնակցությամբ Շուշայում գործարար համաժողովի կազմակերպումը խորհրդանշական նշանակություն կունենա։ Քանի որ Ադրբեջանը, Թուրքիան և Վրաստանը համատեղ իրականացնում են մի շարք կարևոր նախագծեր տարածաշրջանի համար»։
Թ.Ալիևը նշել է, նաև որ այս տարվա մարտին Կասպյան էներգետիկ ակումբը հուշագիր է ստորագրել Forbes Georgia-ի հետ. «Փաստաթղթի համաձայն, լույս կտեսնի Շուշային և ընդհանուր առմամբ Ղարաբաղին նվիրված վրացական հեղինակավոր ամսագրի հատուկ համարը։ Հրաշալի կլինել,եթե այս հրապարակման շնորհանդեսը նույնպես անցկացնել Շուշայում»։

В Шуше может пройти бизнес-форум Азербайджан-Турция-Грузия
Как передает Report, об этом председатель и главный исполнительный директор Caspian Energy Club Тельман Алиев сообщил журналистам.
По его словам, соответствующее решение должен принять глава государства: «Мы с большим удовольствием ждем ответа. Считаем, что организация в Шуше бизнес-форума с участием трех стран будет иметь символическое значение. Ведь Азербайджан, Турция и Грузия вместе реализуют ряд важных проектов для региона».
Т.Алиев также отметил, что в марте этого года Caspian Energy Club подписал меморандум с изданием Forbes Georgia: «Согласно документу, будет издан спецвыпуск авторитетного грузинского журнала, посвященный Шуше и Карабаху в целом. Было бы прекрасно презентацию этого издания также провести в Шуше».