Ադրբեջանական բանակը ամառային սեզոնի համար սպառազինության ու տեխնիկա տեղափոխում է անցկացնում
Պլանի համաձայն՝ ադրբեջանական բանակի բոլոր զորամասերում և ստորաբաժանումներում շարունակվում է՝սպառազինության, ռազմական և հատուկ տեխնիկայի շահագործման ամառային սեզոն տեղափոխելու գործընթացը։
ՊՆ մամուլի ծառայությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ զորամասերում գործող սպասարկման կետերում փոխարինվում են ռազմական և հատուկ տեխնիկայի վառելիքն ու քսանյութերը՝ հաշվի առնելով բնակլիմայական պայմանների առանձնահատկությունները, ստուգվում է էլեկտրոնային համակարգերի վիճակը, ինչպես նաև դրանց պլանային սեզոնային սպասարկումը:
Բացի այդ, դասեր են անցկացվում անձնակազմի հետ՝ ուսումնասիրելու ամառային պայմաններում սարքավորումների շահագործման կանոնները և անվտանգության պահանջները:

Азербайджанская армия проводит перевод вооружения и техники на летний сезон
В соответствии с планом во всех воинских частях и подразделениях азербайджанской армии продолжается процесс перевода на летний сезон эксплуатации вооружения, боевой и специальной техники.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, на пунктах технического обслуживания, функционирующих в воинских частях, производится замена горюче-смазочных материалов боевой и специальной техники с учетом особенностей климатических условий, проверка состояния электронных систем, а также планово-сезонное их обслуживание.
Кроме того, с личным составом проводятся занятия по изучению правил эксплуатации техники и требований безопасности в летних условиях.