Ամերիկացի գեներալը կանխատեսել է, թե երբ կգա Ուկրաինայում պատերազմի գագաթնակետը
Ուկրաինայի դեմ Ռուսաստանի պատերազմի գագաթնակետը կարող է հասնել մինչև ամառվա վերջը։ Այս պահի դրությամբ ռուսական ուժերը անկում կապրեն, և ուկրաինական ուժերը կստանան հարձակման համար բավարար ներուժ:
Այս մասին «Ամերիկայի ձայն»-ին տված հարցազրույցում ասել է՝ Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի նախկին հրամանատար Բեն Հոջեսը, փոխանցում է РБК-Украина-ն։
«Կարծում եմ, որ Ռուսաստանի զինված ուժերը չեն կարող անվերջ շարունակել անել այն, ինչ հիմա անում են։ Կարծում եմ, որ գագաթնակետը կգա ինչ-որ տեղ ամառվա վերջին, երբ կսպառվեն նրանց մարդիկ, զինամթերքը և պայքարելու կամքը»,- ասաել է գեներալը։

Генерал США спрогнозировал, когда наступит кульминация войны в Украине
Кульминация в войне России против Украины может наступить до конца лета. К этому моменту российские силы придут в упадок, а украинские войска получат достаточный потенциал для наступления.
Об этом заявил бывший командующий Сухопутными силами США в Европе генерал-лейтенант Бен Ходжес в интервью «Голосу Америки», передает РБК-Украина.
«Я думаю, что ВС России не могут продолжать делать то, что они делают сейчас до бесконечности. Считаю, что кульминация настанет где-то в конце лета, когда у них закончатся люди, амуниция и воля к борьбе», - сказал генерал.