Էստոնիայի խորհրդարանի նախագահը ժամանել է Ադրբեջան
Պաշտոնական այցով Ադրբեջան է ժամանել Էստոնիայի խորհրդարանի նախագահ Յուրի Ռատասի գլխավորած պատվիրակությունը։
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, հյուրի պատվին Հեյդար Ալիևի անվան միջազգային օդանավակայանում շարվել է պատվո պահակախումբ, ծածանվել են երկու երկրների պետական դրոշները։
Էստոնիայի խորհրդարանական պատվիրակությանը դիմավորել են՝ Միլլի Մեջլիսի փոխխոսնակ Ադիլ Ալիևը, միջխորհրդարանական կապերի ադրբեջանա-էստոնական աշխատանքային խմբի ղեկավար Ժալյա Ահմեդովան, պաշտոնատար այլ անձինք։
Այցի ընթացքում Էստոնիայի խորհրդարանի նախագահ Յուրի Ռատասը կհանդիպի պետական և կառավարական պաշտոնատար անձանց հետ։

Председатель парламента Эстонии прибыл с визитом в Азербайджан
В Азербайджан с официальным визитом прибыла делегация во главе со спикером парламента Эстонии Юрием Ратасом.
Как сообщает Caliber.Az, в честь гостя в Международном аэропорту Гейдар Алиев был выстроен почетный караул, развевались национальные флаги обеих стран.
Парламентскую делегацию Эстонии приветствовали вице-спикер Милли Меджлиса Адиль Алиев, руководитель азербайджано-эстонской рабочей группы по межпарламентским связям Жаля Ахмедова и другие официальные лица.
В ходе визита спикер парламента Эстонии Юрий Ратас встретится с государственными и правительственными официальными лицами.
19:05
Председатель парламента Эстонии Юри Ратас прибыл с визитом в Азербайджан.
Как сообщает Caliber.Az, об этом Ратас написал в Facebook.
Он отметил, что проведет встречи с Президентом, премьер-министром и председателем Милли Меджлиса Азербайджана.