Ադրբեջանի և ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարները քննարկել են Հայաստանի հետ սահմանազատման հարցը
Մայիսի 23-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովի և ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի միջև:
Այս մասին տեղեկացնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայությանը:
«Նախարարները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում տիրող իրավիճակի, եռակողմ հայտարարությունների իրականացման հետ կապված հարցերի շուրջ, այդ թվում՝ բոլոր տարածաշրջանային հաղորդակցությունների բացման և Ադրբեջանի ու Հայաստանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման վերաբերյալ»:
Կողմերը նաև քննարկել են երկկողմ օրակարգի արդիական թեմաներ, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

Главы МИД Азербайджана и России обсудили делимитацию границы с Арменией
23 мая состоялся телефонный разговор между министром иностранных дел Азербайджана Джейхуном Байрамовым и министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.
Было отмечено, что министры обменялись мнениями по текущей ситуации в регионе, вопросам, связанным с выполнением трехсторонних заявлений, в том числе по открытию всех коммуникационных линий в регионе, делимитации государственной границы между Азербайджаном и Арменией.
Стороны также обсудили актуальные темы двусторонней повестки дня и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.