Ադրբեջանցի զինծառայողները շարունակում են մասնակցել «Эфес-2022» զորավարժություններին
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ վկայակոչելով Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությանը, միջազգային վարժանքների պլանի համաձայն՝ զինծառայողները գործնական կրակ են վարել ատրճանակներից, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և գնդացիրներից։
Բացի այդ, հաջողությամբ կատարվել են վիրավոր զինծառայողին առաջին բուժօգնություն ցուցաբերելու և նրա անվտանգ տարհանման, ինչպես նաև որոնողափրկարարական աշխատանքները։
Նշենք, որ միջազգային վարժանքները, որոնցում ներգրավված են Առանձին համազորային բանակի և Ռազմածովային ուժերի զինծառայողները, կշարունակվեն մինչև հունիսի 9-ը։

Азербайджанские военнослужащие продолжают участие в учениях «Эфес-2022»
Как сообщает Caliber.Az cо ссылкой на Минобороны Азербайджана, согласно плану международных учений, военнослужащие выполнили практические стрельбы из пистолетов, стрелкового оружия различного калибра и пулеметов.
Кроме того, успешно выполнены задачи по оказанию первой медицинской помощи раненому военнослужащему и его безопасной эвакуации, а также поисково-спасательные операции.
Отметим, что международные учения, в которых задействованы военнослужащие Отдельной Общевойсковой армии и ВМС, продлятся до 9 июня.