Ադրբեջանը Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողով է ձևավորել
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել Հայաստանի հետ սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողով ստեղծելու մասին:
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, պետական հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել փոխվարչապետ Շահին Մուստաֆաևը:
Պետական հանձնաժողովի կազմում ընդգրկված են Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության փոխվարչապետը, Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի փոխնախարարը, Ադրբեջանի Հանրապետության ներքին գործերի փոխնախարարը, Ադրբեջանի Հանրապետության բնապահպանության և բնական պաշարների փոխնախարարը, Ադրբեջանի Հանրապետության արդարադատության փոխնախարարը, Ադրբեջանի Հանրապետության գյուղատնտեսության փոխնախարարը, Ադրբեջանի Հանրապետության պաշտպանության փոխնախարարը, Ադրբեջանի Հանրապետության պետական անվտանգության ծառայության պետի առաջին տեղակալը, Ադրբեջանի Հանրապետության պետական սահմանապահ ծառայության պետի տեղակալը, Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին հետախուզության ծառայության պետի տեղակալը, «Մելիորացիա և ջրային տնտեսություն» բաց բաժնետիրական ընկերության նախագահի տեղակալը, Ադրբեջանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությանն առընթեր գույքային հարցերի պետական ծառայության ղեկավարը, Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի օրենսդրության և իրավական քաղաքականության վարչության պետը, Գազախի, Աղստաֆայի, Թովուզի, Գեդաբեկի, Դաշքեսանի, Քելբաջարի, Լաչինի, Գուբադլիի, Զանգիլանի շրջանների գործադիր իշխանության ղեկավարները։

Азербайджан сформировал госкомиссию по делимитации границы с Арменией
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о создании государственной комиссии по делимитации госграницы с Арменией.
Как передает Caliber.Az, председателем госкомиссии назначен заместитель премьер-министра Шахин Мустафаев.
В состав госкомиссии вошли заместитель премьер-министра Нахчыванской Автономной Республики, замминистра иностранных дел Азербайджанской Республики, замминистра внутренних дел Азербайджанской Республики, замминистра экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики, замминистра юстиции Азербайджанской Республики, замминистра сельского хозяйства Азербайджанской Республики, замминистра обороны Азербайджанской Республики, первый заместитель начальника Службы государственной безопасности Азербайджанской Республики, заместитель начальника Государственной пограничной службы Азербайджанской Республики, заместитель начальника Службы внешней разведки Азербайджанской Республики, заместитель председателя открытого акционерного общества «Мелиорация и водное хозяйство», начальник Государственной службы по имущественным вопросам при Министерстве экономики Азербайджанской Республики, заведующий сектором Отдела законодательства и правовой политики Администрации президента Азербайджанской Республики, главы ИВ Газахского, Агстафинского, Товузского, Гедабекского, Дашкесанского, Кельбаджарского, Лачынского, Губадлинского, Зангиланского районов.