Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է Իլհամ Ալիևին
Բելառուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական նամակ է հղել Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևին։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ նամակում ասվում է.
«Եղբայրական ադրբեջանական ժողովուրդը, անցնելով մի շարք դժվար փորձությունների միջով՝ այսօր իրավամբ կարող է հպարտանալ պետականաշինության, տնտեսական և սոցիալական զարգացման իր հաջողություններով, միջազգային ասպարեզում ձեռք բերած հեղինակությամբ:
Մինսկը բարձր է գնահատում և անկեղծորեն գնահատում Բաքվի հետ ձեռք բերված համագործակցության, բարեկամության և փոխըմբռնման մակարդակը։
Համոզված եմ, որ բելառուսա-ադրբեջանական բազմաբնույթ գործընկերությունը կշարունակի ամրապնդվել՝ հարստացվելով նոր խոստումնալից նախագծերով»։

ХРОНИКА  24 Мая 2022 - 20:16
Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко направил поздравительное письмо президенту Азербайджанской Республики Ильхаму Алиеву.
Примите сердечные поздравления по случаю Дня Независимости.
Братский азербайджанский народ, пройдя череду нелегких испытаний, сегодня может по праву гордиться успехами в государственном строительстве, развитии экономики и социальной сферы, авторитетом на международной арене.
Минск высоко ценит и искренне дорожит достигнутым уровнем сотрудничества, дружбы и взаимопонимания с Баку.
Уверен, многоплановое белорусско-азербайджанское партнерство будет и впредь укрепляться, обогащаясь новыми перспективными проектами.
От души желаю Вам, уважаемый Ильхам Гейдарович, доброго здоровья, неиссякаемой энергии и воплощения в жизнь всех планов, а жителям Азербайджана - мирного неба и уверенности в завтрашнем дне».