Ֆրանսիան ողջունում է Ադրբեջանի և Հայաստանի առաջնորդների միջև Բրյուսելում կայացած հանդիպման արդյունքները
Աշխարհ  25 Մայիսի 2022 - 11:19
Ֆրանսիան ողջունում է մայիսի 22-ին Բրյուսելում Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև կայացած հանդիպման արդյունքները:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին նշված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ կայքում:
«Այս հանդիպումը կողմերին թույլ տվեց պայմանավորվել սահմանային հարցերի երկկողմ հանձնաժողովի նիստի շուրջ։ Ֆրանսիան վերահաստատում է իր աջակցությունը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև Եվրամիության հովանու ներքո երկխոսությանը և կշարունակի նպաստել այդ երկխոսությանն ազգային մակարդակով՝ որպես ԵՄ խորհրդում նախագահող երկիր»,- նշված է Ֆրանսիայի ԱԳՆ կայքում:

МИР  24 Мая 2022 - 22:36
Франция приветствует итоги встречи Президента Азербайджана Ильхама Алиева и премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Брюсселе 22 мая.
Как передает Report, информация размещена на сайте МИД Франции.
«В результате встречи, инициированной президентом Совета ЕС Шарлем Мишелем, была достигнута договоренность о проведении заседания двусторонней пограничной комиссии», - говорится в сообщении.
Также отмечается, что Франция подтверждает свою поддержку диалога между Арменией и Азербайджаном под эгидой Европейского Союза и будет способствовать этому диалогу на национальной основе.