Ադրբեջանի և Չեխիայի միջև համատեղ աշխատանքային խումբ կստեղծվի
Ադրբեջանի և Չեխիայի միջև կստեղծվի համատեղ աշխատանքային խումբ՝ էներգետիկ ոլորտում համագործակցության ընդլայնման նպատակով։
Այս մասին հայտնի է դարձել էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովի՝ Ադրբեջանում Չեխիայի դեսպան Միլան Էկերտի լիազորությունների ավարտի հետ կապված ընդունելության ժամանակ, հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով էներգետիկայի նախարարությանը։
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների էներգետիկ համագործակցության հարցեր, այդ թվում՝ Ադրբեջանի էներգետիկայի նախարարության և Չեխիայի արդյունաբերության և առևտրի նախարարության միջև էներգետիկայի ոլորտում համագործակցության մասին համաձայնագրից բխող հարցեր, ինչպես նաև համատեղ աշխատանքային խմբի ստեղծումը և նրա առաջին նիստի անցկացումը։
Նախարարը հաջողություն է մաղթել դեսպանին հետագա գործունեության մեջ, ինչպես նաև վստահություն հայտնել երկու երկրների միջև էներգետիկ կապերի հետագա ընդլայնման հետ կապված։

Между Азербайджаном и Чехией будет создана совместная рабочая группа
Между Азербайджаном и Чехией будет создана совместная рабочая группа по расширению сотрудничества в энергетической сфере.
Об этом стало известно во время приема, проведенного министром энергетики Пярвизом Шахбазовым в связи с окончанием срока полномочий посла Чехии в Азербайджане Милана Экерта, сообщает Report со ссылкой на Министерство энергетики.
На встрече обсуждены вопросы энергетического сотрудничества между двумя странами, в том числе вытекающие из соглашения между министерством энергетики Азербайджана и министерством промышленности и торговли Чехии о сотрудничестве в области энергетики, а также создание совместной рабочей группы и проведение ее первого заседания.
Министр пожелал послу успехов в дальнейшей деятельности, а также выразил уверенность в дальнейшем расширении энергетических связей между двумя странами.