Քելբեջարում ողբերգական մահով զինվոր է զոհվել
Հունիսի 13-ին Քելբեջարի շրջանում էլեկտրահարվելուց զոհվել է Ադրբեջանի ՊՆ թիվ N զորամասի զինծառայող Ալիյարով Ռիյադ Մամեդ օղլուն
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են հանրապետության զինվորական դատախազությունից, մարմինների աշխատակիցները զննել են դեպքի վայրը և մահացածի դին, որպես իրեղեն ապացույց առգրավվել են գործի քննության ընթացքում կարևոր նշանակություն ունեցող առարկաներ, վերցվել են ցուցմունքներ, նշանակվել են համապատասխան. փորձաքննություններ, կատարվել են անհրաժեշտ այլ գործողություններ։
«Փաստի առթիվ Քելբեջարի զինվորական դատախազությունում շարունակվում է քննությունը, օրենքով սահմանված կարգով կձեռնարկվեն բոլոր միջոցները, այդ թվում իրավական գնահատական։ Զինվորական դատախազության ղեկավարությունն իր վրա է վերցնում մահվան բոլոր դեպքերի քննությունը՝ անկախ դրանց պատճառներից, ապահովվում է բազմակողմանի, լրիվ և օբյեկտիվ քննություն»,- հայտնել են դատախազությունից։
10:50
Դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել ՊՆ Քելբեջարի № զորամասում:
Qafqazinfo-ի փոխանցմամբ՝ դեպքը տեղի է ունեցել նախօրեին՝ ժամը 16:30-ին, Չոփուրլու գյուղի մոտ։ Զորամասի տարածքում բարձր լարման հոսանքահարման հետևանքով զոհվել է 2003 թվականին ծնված զինծառայող Ալիյարով Ռիյադ Մամեդ օղլուն։

В Кяльбаджаре трагически погиб военнослужащий
13 июня военнослужащий N-ской воинской части Министерства обороны Азербайджана, солдат Алияров Рияд Мамед оглу погиб от удара электрическим током в Кяльбаджарском районе.
Как сообщили Caliber.Az в Военной прокуратуре республики, сотрудники органов осмотрели место происшествия и тело погибшего, в качестве вещественных доказательств изъяты предметы, представляющие значение при рассмотрении дела, взяты показания, назначены соответствующие экспертизы, выполнены другие необходимые действия.
«По факту в Кяльбаджарской военной прокуратуре продолжается расследование, будет обеспечено принятие всех мер в соответствии с законодательством, в том числе дана правовая оценка. Руководство Военной прокуратуры берет под контроль расследование всех случаев смерти независимо от их причины, обеспечивается всестороннее, полное и объективное разбирательство», - сообщили в прокуратуре.
В Кяльбаджаре в Н-ской воинской части Министерства обороны произошел несчастный случай.
Как сообщает Qafqazinfo, инцидент произошел накануне в 16:30 возле села Чопурлу. На территории воинской части в результате удара током высокого напряжения погиб солдат Алияров Рияд Мамед оглу, 2003 года рождения.