Ջաբրայիլում ականի պայթյունից տուժած ANAMA-ի աշխատակիցը դուրս է գրվել հիվանդանոցից
Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) աշխատակից Շուքյուրով Ալի Շիրալի օղլուն (1992 թ. ծնված) հունիսի 19-ին Ջաբրայիլի շրջանում ծառայողական պարտականությունները կատարելիս վիրավորվել է հակահետևակային ականի պայթյունից:
Сaliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ANAMA-ի մամուլի ծառայությունը։
Շուքյուրով Ալի Շիրալի օղլուն տեղափոխվել է շրջանային հիվանդանոց, անցել է անհրաժեշտ հետազոտություններ ու դուրս գրվել։
ANAMA-ն ևս մեկ անգամ կոչ է անում քաղաքացիներին լինել զգույշ և զգոն ազատագրված տարածքներում: Վտանգավոր գոտում հայտնվելու դեպքում խորհուրդ է տրվում դադարեցնել տեղաշարժը և զանգել «102» կամ «112» թեժ գիծ։

Сотрудник ANAMA, пострадавший при взрыве мины в Джабраиле, выписан из больницы
Сотрудник Азербайджанского противоминного агентства (ANAMA) Шукюров Али Ширали оглы, 1992 года рождения, 19 июня при исполнении служебных обязанностей в освобожденном Джебраильском районе пострадал в результате взрыва противопехотной мины.
Как передает Report, об этом сообщает пресс-служба ANAMA.
Шукюров Али Ширали оглы был доставлен в районную больницу, прошел необходимые обследования и отпущен.
ANAMA еще раз призывает наших граждан к осторожности и бдительности на освобожденных территориях. Почувствовав себя в опасной зоне, рекомендуется прекратить движение и сообщить в колл-центры службы «102» или «112».