Ազատագրված տարածքներում ճանապարհային նախագծերում ներգրավված է ավելի քան 45 հազար մարդ
Ադրբեջանի ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությունը մինչ այժմ թույլտվություն է ստացել ազատագրված տարածքներում իրականացվող ճանապարհային ենթակառուցվածքային նախագծերում ներգրավելու Ադրբեջանի 38 726 և Թուրքիայի 6 808 քաղաքացու։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են գործակալությունում, լրացուցիչ աշխատուժի անհրաժեշտության դեպքում նոր աշխատակիցների համար թույլտվություն կստացվի։ Ճանապարհային ենթակառուցվածքային նախագծերի իրականացման ընթացքում գործընկերություն և փորձի փոխանակում է իրականացվում Ադրբեջանին բարեկամ երկրների ընկերությունների հետ։

На освобожденных территориях в дорожных проектах задействованы более 45 тысяч человек
Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана до настоящего времени получило разрешения на привлечение к работе в проектах дорожной инфраструктуры на освобожденных территориях 38 726 граждан Азербайджана и 6808 граждан Турции.
Как сообщили Caliber.Az в агентстве, при необходимости в дополнительной рабочей силе будет получено разрешение для новых сотрудников. В ходе реализации проектов дорожной инфраструктуры наряду с местными компаниями осуществляется партнерство и обмен опытом с компаниями из дружественных Азербайджану стран, который используется при строительстве дорог.