Մեկնարկել է Ադրբեջանի քաղաքական կուսակցությունների ղեկավարների այցը ազատագրված տարածքներ
Մեկնարկել է Ադրբեջանում գործող քաղաքական կուսակցությունների նախագահների և մի խումբ քաղաքագետների այցը օկուպացիայից ազատագրված տարածքներ։
Ինչպես տեղեկացնում է Сaliber.Az-ը, ճանապարհորդությանը մասնակցում են 40 քաղաքական կուսակցությունների 46 ներկայացուցիչներ, 6 հայտնի քաղաքագետներ և 19 լրագրողներ։
Նախ նրանք կայցելեն Ջաբրայիլի շրջան։ Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության (ANAMA) ներկայացուցիչները ճանապարհորդության մասնակիցներին կպատմեն ականազերծման աշխատանքների մասին։
Այնուհետև կուսակցությունների նախագահները կմեկնեն Զանգիլանի շրջան, որտեղ կծանոթանան վերականգնողական և շինարարական նախագծերին։

Началась поездка глав политических партий Азербайджана на освобожденные территории
Началась поездка председателей осуществляющих деятельность в Азербайджане политических партий и группы политологов на освобожденные от оккупации территории.
Как передает Report, в поездке принимают участие 46 представителей 40 политических партий, 6 известных политологов и 19 журналистов.
Сначала они посетят Джебраильский район. Представители Агентства Азербайджана по разминированию (ANAMA) расскажут участникам поездки о деятельности по разминированию.
Затем председатели партий отправятся в Зангиланский район, где ознакомятся с восстановительно-строительными работами.